Zamień granie na programowanieDrodzy Rodzice, Z radością informujemy, że nasza szkoła wspiera projekt clickON – "Zamień granie na programowanie", który otwiera przed Waszymi dziećmi wyjątkową możliwość nauki programowania i zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych w cyfrowym świecie.

Najważniejsze informacje o wydarzeniu:

  • Darmowe zajęcia – udział jest całkowicie bezpłatny!
  • Czas trwania akcji: od 17 stycznia do 14 lutego
  • Tematyka: programowanie w popularnych środowiskach takich jak Minecraft, Scratch, Python, C#.
  • Grupy wiekowe: zajęcia są dostosowane do uczniów w wieku od 6 do 18 lat.
  • Czas trwania: każde spotkanie trwa 1,5 godziny.
  • Miejsce: Zielona Góra, Al. Niepodległości 16/7

Dlaczego warto?
W dzisiejszych czasach wielu rodziców boryka się z problemem nadmiernego korzystania przez dzieci z komputerów, telefonów i gier. Zamiast bezmyślnego klikania, warto przekuć uwagę dziecka w coś wartościowego – kodowanie, rozwijanie logicznego myślenia i zdobywanie nowych, przyszłościowych umiejętności. Uczymy, jak mądrze korzystać z technologii, by stała się ona narzędziem do rozwoju, a nie wyłącznie rozrywką. Programowanie to nie tylko nauka, ale także pasja, która daje dzieciom satysfakcję i pomaga budować pewność siebie.

Jak zapisać dziecko?
Więcej szczegółów oraz formularz zapisów znajdziesz na stronie: https://clickon.edu.pl

Dodatkowe informacje:
Projekt organizowany przez Gigantów Programowania jest objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Zachęcamy do zapisów – pomóż swojemu dziecku odkryć nowy, fascynujący świat programowania i zmień sposób, w jaki korzysta z technologii!